top of page

Turkey CX Awards için Başvurular Başladı!

Müşteri deneyimi alanında yapılan birçok başarılı proje var ve bu projelerin de bilinmesi, tüm topluluğa ilham olarak tüm şirketlerde müşteri deneyiminin iyileştirilmesi için kullanılması önemli konu olarak öne çıkıyor. Bu noktadaki eksikliği gidermek için “Turkey CX Awards” planlandı. Uluslararası arenada 2008’den bu yana müşteri deneyimi yarışmaları düzenleyen Awards International’ın Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği “Turkey CX Awards 2021”in lansmanı 6 Ekim Dünya Müşteri Deneyimi Günü’nde yapılmıştı. Organizasyonun detayları belli oldu ve yarışma için başvurular alınmaya başlandı!Turkey CX Awards’ın düzenlenmesinde yarışma başkanı olarak Pisano Müşteri Deneyimi Danışmanı ve CXPA Yönetim Kurulu Üyesi olarak ben yer alıyorum. Yürütme kurulunda ise Turkcell Müşteri Deneyimi Direktörü Sinem Yüksel, Sodexo Müşteri Deneyimi Direktörü Serdar Güngör, Allianz Müşteri Deneyimi Direktörü Erdem Sağlamer, Türk Hava Yolları Müşteri Deneyimi Müdürü Mustafa Mücahitoğlu, Yapı Kredi Bankası Müşteri Deneyimi Direktörü Emel Çuhacı ve Profesör Kaan Varnalı bulunuyor. Yürütme Kurulu üyelerine buradan ulaşabilirsiniz. Yarışmanın web sitesine ise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvuru süreci ile ilgili bilgi vermek ve soruları yanıtlamak için Yürütme Kurulu Üyelerinden Sodexo Müşteri Deneyimi Direktörü Serdar Güngör ve Allianz Müşteri Deneyimi Direktörü Erdem Sağlamer ile 11 Mart Perşembe 16:00-16:45 arasında Zoom üzerinden bir webinar gerçekleştireceğiz. Webinara buradan ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.Başvuru Süreci:

Yukarıda da bahsettiğim gibi yarışma için başvurular alınmaya başlandı. Buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Erken Kayıt için son gün: 26 Mart. Sonrasında da başvurular 29 Nisan’a sonuna kadar alınmaya devam edecek. Mayıs ayında finalistler açıklanacak ve 10 Haziran’daki ödül gününde yarışmacılar jüri üyelerine sunumlarını yapacaklar. Jüride Türkiye’den ve Dünya’nın farklı yerlerinden müşteri deneyimi liderlerinin yer alması özellikle bu yarışmayı diğer yarışmalardan farklılaştıran bir nokta olarak öne çıkıyor. O nedenle ödül töreni düzenlemede kendini kanıtlamış ve uluslararası birçok jüri üyesinin yer aldığı Awards International ile yarışmayı düzenleme kararı aldık. Yarışmaya 15 kategoride başvuru alınacak. Kategorileri belirlerken hem International CX Awards ve UK CX Awards’ı düşündük, hem de Türkiye’de olması gerektiğini düşündüğümüz kategorileri ayrıca tartışarak listeye ekledik. Kategorilerinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Kategori başlıkları ise şu şekilde:

 • Creating Customer Centric Culture

 • Best Customer Experience Strategy

 • Best Voice of Customer

 • CX Transformation

 • Best Use of Omnichannel

 • Best Use of Technology (AI/VR /AR/Speech Analytics/Text Analytics)

 • Contact Centre

 • Product or Service Development

 • Employee Experience During the Crisis

 • Customer Experience During the Crisis

 • Diverse and Inclusive Customer Experience

 • E-Commerce CX

 • B2B Customer Experience

 • CX Leader of the Year

 • CX Team of the Year

Her kategoride 5 jüri üyesi olacak ve bu jüri üyeleri hem başvuru formlarını hem de 10 Haziran’da yapılacak olan sunumları değerlendirecek. Ödül için hesaplanacak puanın %50’si başvuru formundan, %50’si ise sunumlardan gelecek. Başvuru formunda sorulacak olan sorular ve puanlandırma detaylarının yer aldığı dokümana buradan ulaşabilirsiniz. 23 Mart’ta 14:00’da ise iyi bir başvuru formunun nasıl hazırlanabileceğiyle ilgili olarak bir webinar düzenlenecek. Webinar kaydınızı buradan yapabilirsiniz. Başvurular ve webinarla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Awards International’dan Jovan (jovan@awardsinternational.com) ile iletişime geçebilirsiniz.Jüri Üyeliği:

Bu yarışmanın farklı bir yönü de ulusal ve uluslararası arenada müşteri deneyimi liderlerini bir araya getiren bir jüri grubuna sahip olması. Jüri üyeleri sadece bir yarışmada değerlendirme yapmakla kalmıyorlar, aynı zamanda “The Judge Club” denilen özel bir topluluğun da üyesi oluyorlar. Bu toplulukta her ay dünyanın farklı yerlerinden CX liderleriyle bir araya gelip exclusive konuşmacıları dinleyebiliyor ve networking imkânı bulabiliyorsunuz. Örneğin birkaç ay önce NPS'in yaratıcısı Fred Reichheld konuşmacıydı. Ek olarak her jüri üyesi resmi sitede ve sosyal medyada "tanıtım" fırsatına da sahip oluyor. Her ne kadar ücretli olsa da her ücreti ödeyen jüri olamıyor ve jüri başvuruları bir onay sürecinden geçiyor. Dolayısıyla ilk kez düzenlenecek uluslararası destekli müşteri deneyimi yarışmasındaki yaklaşık 30 Türk jüriden biri olmak da bir ayrıcalık olacak. 


Jüri üyesi olmak, daha doğrusu, judge club üyesi olmak için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Son dönemde jüri üyesi olarak organizasyona dahil olan bazı kişilerin şirket ve unvan bilgileri şu şekilde: Samsung CX Advisor, Turkcell Global Bilgi Assistant General Manager, Teleperformance CX & Business Support Director, Sia Insight Managing Director, Akbank CX & Service Design SVP. Güncel jüri listesini de buradan takip edebilirsiniz.  Jüri üyesinden beklenti ise sorumlu olduğu kategorilerdeki yazılı başvuruları değerlendirmek (1 başvuru değerlendirmesi için ortalama 1 saat gerekiyor, kategori başına 4-5 başvuru geldiği durumda 4-5 saatlik bir zamana ihtiyaç olacak) ve 10 Haziran’da sunumları değerlendirmek (etkinlik tüm gün sürecek, sunumlar saat 09:00-16:00 arasında olacak). Pandemi nedeniyle sunumlar ve ödül töreni online olarak gerçekleşecek.Sponsorluk:

Yarışma için birçok sponsorluk fırsatları da mevcut. Türkiye’de Müşteri Deneyimini yöneten liderlerin yer alacağı ve birçok şirketin ödül için yarışacağı platformda markanızın da yer alması müşteri deneyimi ile markanızın özdeşleştirilmesi için çok yerinde bir karar olabilir. Sponsorlukla ilgili soru ve detaylı bilgi için gokhankaracx@gmail.com veya lisa@awardsinternational.com ile iletişime geçebilirsiniz.


Hem Türkiye’den, hem de Dünya’nın farklı bölgelerinden müşteri deneyimi liderlerinin yer alacağı, ilham verici konuşmaların yapılacağı, en iyi müşteri deneyimi çalışmalarının değerlendirileceği ve Türkiye müşteri deneyimi topluluğuyla bir araya geleceğimiz bu özel etkinlikte sizi de görmeyi dört gözle bekliyoruz!

Comments


Sosyal Medyada Takip Edin

 • Black Facebook Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black Instagram Icon
 • LinkedIn - Black Circle

Yeni Yazıları Takip Edin

Son Paylaşımlar

Etiketler

bottom of page