top of page

Müşteri Deneyimi Sertifika Programı


Müşteri Deneyimine gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Şirketlerde bu alanda çalışacak yeni takımlar kuruluyor, mevcut takımlarda ise çalışan kişi sayısı artırılıyor. Firmalar artık müşterileri kazanabilmenin yolunun iyi bir deneyim sunmaktan geçtiğinin farkında. DNA’sına “Dünyanın en müşteri odaklı firması olmak” yazan Amazon ise bugün 188 milyar dolarlık marka değeriyle en değerli markalar sıralamasında 1 numarada. Peki ya en değerli ikinci marka olan Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un henüz ne ipod, ne ipad ne de Iphone çıkmadan çok önce söylediği bu sözünü duymuş muydunuz? “İşe müşteri deneyimi ile başlayıp, teknolojiyi bunun etrafında kullanmalısınız. Tam tersi değil.”

Peki nedir bu müşteri deneyimi? Şirketlerde nasıl yönetiliyor? Bu alandaki en iyi örnekler neler? Çalıştığımız şirketlere nasıl müşteri odaklı yaklaşım getirebiliriz? Her ne kadar ben de dahil olmak üzere bu konuda yazılar yazan, eğitimler veren kişiler olsa da geniş çaplı bir eğitim programının eksikliği hep hissediliyordu. O eksikliği doldurmak için Ethnogram bünyesinde harekete geçildi ve uçtan uca müşteri deneyimini ele alan, şimdiye kadarki en kapsamlı müşteri deneyimi sertifika programı tasarlandı.

Program ilk kez Mayıs ayında 10 katılımcı ile gerçekleştirildi. Katılımcıların programla ilgili yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylarına buradan ulaşabileceğiniz programda benimle birlikte Ethnogram Araştırma ve Servis Tasarımı kurucu ortağı, Türkiye’nin ilk ve tek Service Design Network (SDN) sertifikalı Servis Tasarım eğitmeni Aydıncan Ataberk ve kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik, UX denilince akla ilk gelen şirket olan Userspots’un kurucusu Mustafa Dalcı da yer alacak.

9 Kasım Cumartesi günü başlayacak ve 5 hafta sürecek olan program Cumartesi günleri 9:30-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Programda müşteri deneyimi yönetim aşamaları, etnografi ve iç görü, müşteri yolculukları, servis tasarımı, kanal deneyimi yönetimi, duygusal deneyim yönetimi, müşteri deneyimi ölçümleri, UX/kullanıcı deneyimi, şikayet yönetimi gibi Müşteri Deneyimini oluşturan tüm konularda bilgi paylaşımı, Türkiye ve Dünya’dan örnekler ve uygulamalar yer alacak.

Katılımcılar eğitime katılmanın yanı sıra bir dizi ek faydadan da yararlanabilecek. Bunlar:

 • Türkiye’de ve Dünya’da müşteri deneyimi, kullanıcı deneyimi ve servis tasarımı konularında yetkili ve alanında öncü kişilerden eğitim alma

 • 21 videoluk 499 TL değerindeki Her Gün Öğren – Müşteri Deneyimi eğitim serisine ücretsiz erişim (İlgili serinin tanıtım filmi için tıklayınız)

 • Bu alanda yapılan en kapsamlı eğitime katılarak rakiplerinden farklılaşma

 • Uluslararası Service Design Network imzalı eğitim sertifikasını elde etme

 • Slack üzerinden 2 ay ücretsiz e-mentorship alma ve hem eğitmenler, hem de katılımcılarla iletişimi devam ettirme, bu özel topluluğun bir parçası olma

 • Uluslararası SDN bireysel yıllık üyeliğinde, sadece program katılımcılarına özel %20 indirim

 • Sadece eğitime katılanların sahip olabileceği Müşteri Yolculuğu Haritası, Persona, Empati Haritası şablonlarının ve saha araştırma kitinin bulunduğu Ethnogram Service Design Thinking Tool Kit’e sahip olma

Kayıt ve detaylı bilgi için egitim@ethnogram.com adresine yazabilir, sorularınız için benimle de iletişime geçebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Comments


Sosyal Medyada Takip Edin

 • Black Facebook Icon
 • Black Twitter Icon
 • Black Instagram Icon
 • LinkedIn - Black Circle

Yeni Yazıları Takip Edin

Son Paylaşımlar

Etiketler

bottom of page